Gezilecek Yerler

 

Erciyes Kapadokya Kayak Kültür Turu

Kişibaşı    
Tek Kişi : Konaklama : 3 Gece Konaklama
Çocuk Süre : 3 Gece 4 Gün
Kalkış Tarihleri Hareket Yeri : Kayseri Havalimanı, Forum Avm Önü
       
 
     
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
- D2 Belgeli Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
- 3 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama
      ( 1 gece Novotel Kayseri- 2 Gece Dinler Hotel Ürgüp)
- Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları (3), Akşam Yemekleri (3)
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
- Zorunlu Seyahat Sigortası Güvence Paketi
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Tüm Uçak Biletleri
- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
- Kayak Merkezinde Tüm Kayak Malzemeleri Kiralama ücretleri.
- Erciyes Kayak Merkezinde Çıkış Lift Bileti
- 4.Gün Pazar Akşam Yemeği
- Program Süresince Tüm Öğle Yemekleri  ve İçecekler
- Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi
- Kapadokya’da Balon ile Uçuş Etkinliği (hava şartları dâhilinde)
- Otellerde alınabilecek tüm ekstra hizmetler
1. Gün: (Perşembe) Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kapadokya turumuza katılacak olan misafirlerimizi ilk hareket noktamız olan
Kayseri Havalimanından uçuş saatlerine göre karşılama, ardından şehir merkezinden turumuza katılacak olan misafirlerimizi Form Avm önünden  alarak şehir merkezine kısa bir mesafede bulunan Erciyes kayak Merkezine Tekir kapı bölgesine keyifli bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz.
Kayak merkezinde bulunan mağaza ve dükkanlardan Kayak, Kayak elbisesi, ayakkabı,kızak gibi bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.  
3916 mt.yüksekliği ile yaz,kış karın hiç eksik olmadığı kayak yapmak için ideal  toz karı ile ün yapmış, uzun pistleri,son teknoloji mekanik tesisleri ile kayak merkezinde gün boyu kayak keyfini yaşabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimizde kayak merkezinde bulunan kafelerde muhteşem kayak manzaraları eşliğinde,keyifli bir zaman geçirebilirisiniz. Kayseri mutfağına özgü Mantı,pastırma sucuk ile de farklı lezzetleri tadabilirsiniz.

Güzel bir günün sonunda Erciyes dağı kar manzarası  ve şehir merkezinin yüksekten seyri eşliğinde Erciyes’den ayrılıyoruz. Konaklama alacağımız şehir merkezimizde bulunan Otelimiz varış,odalara yerleşme, Akşam yemek otelimizde.


2. Gün: (Cuma) Erciyes Kayak Merkezi, Ürgüp

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası,aracımızda yerlerimizi alarak hareket ediyoruz. Şehir merkezinden turumuza katılacak olan misafirlerimizi Form Avm önünden  alarak Erciyes Kayak Merkezine doğru yol alıyoruz. Kayak merkezinde bulunan mağaza ve dükkanlardan Kayak, Kayak elbisesi, ayakkabı,kızak gibi bütün ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.
İdeal  toz karı ile ün yapmış, uzun pistleri,son teknoloji mekanik tesisleri kayak merkezinde gün boyu kayak keyfini yaşabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimizde kayak merkezinde bulunan kafelerde muhteşem kayak manzaraları eşliğinde,keyifli bir zaman geçirebilirisiniz. Kayseri mutfağına özgü Mantı,pastırma sucuk ile de farklı lezzetleri tadabilirisiniz. Güzel bir günün sonunda,Erciyes hatırası olarak tüm misafirlerimizin katılımı ile toplu fotoğraf çekimi sonrası,Erciyes dağı kar manzarası eşliğinde kayak merkezinden Kayseri’ye bağlı Develi ilçesi güzergahından Güzel atlar diyarı olarak bilinen peri masallarına konu olmuş eşsiz manzaraları olan, doğa harikası Kapadokya’ ya hareket ediyoruz.
Konaklayacağımız Ürgüp merkez de bulunan otelimize varış, odalara yerleşme Akşam yemek otelimizde. Yemek sonrası ( Arzu eden  misafirlerimiz için geleneksel folklor gösterileri ve eğlence dolu “ TÜRK GECESİ “ (ekstra)  programlarına katılım imkanı )………………………….


3. Gün: (Cumartesi) Ürgüp, Uçhisar, , Göreme, Avanos , Devrent

Kapadokya’nın eşsiz manzarasını gündoğumu eşliğinde BALON TURU (ekstra) ile seyretmek isteyen misafirlerimiz için sabah erken saatlerde otelden hareket edilmesi. ( Balon Turları Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir)…………………………………………………………………………
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası,aracımızda yerlerimizi alarak rehberimiz eşliğinde Kapadokya’da turumuza başlıyoruz. 
Uçhisar kalesine varış Uçhisar Kalesi’ni görüp, hediyelik eşya tezgâhlarından yöresel ürünlerden satın almak üzere serbest zaman alıyoruz. Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için Esentepe Panaroma ‘da bulunan O Ağacın Altında’ya gidiyoruz.Bölgenin eşsiz manzarasını yüksekten seyredip fotoğraflama imkanı. Esentepe  Panoroma dan Göreme merkeze varış, Göreme Açık Hava Müzesi  Kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşan bu açık hava müzesini gezdikten sonra, Öğle yemek (Ekstra ) Hanedan Restaurant .Yemek sonrası Avanos’da bulunan Çanak Çömlek Atölyesi'nde çömlekçilik hakkında bilgi alarak alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından bölgeye özel Onix taşların yapımı hakkında bilgi alıp alışveriş molası verdikten sonra  ; Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor  bölgeyi gezerek , peri bacalarını yakından görebiliyoruz. Gezimizin ardından bölgede özel yetiştirilen üzümlerden elde edilen şarap tadımı için Turasan şarap evine gidiyoruz. Burada şarap tadımı ve alışveriş imkanı sonrası konaklayacağımız otelimize varış Akşam Yemek otelimizde. Yemek sonrası ( Arzu eden  misafirlerimiz için geleneksel folklor gösterileri ve eğlence dolu “ TÜRK GECESİ “ (ekstra)  programlarına katılım imkanı )


4. Gün: ( Pazar ) Ürgüp, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kayseri

Kapadokya’nın eşsiz manzarasını gündoğumu eşliğinde BALON TURU (ekstra) ile seyretmek isteyen misafirlerimiz için sabah erken saatlerde otelden hareket edilmesi. ( Balon Turları Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir)…………………………………………………………………….
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası, aracımızda yerlerimizi alarak rehberimiz eşliğinde Ürgüp’ ten Derinkuyu yer altı şehrine doğru yol çıkıyoruz Derinkuyu yer altı şehrinde ziyaretçilere açık olan tüm katları gezerek gerekli bilgiler alıyoruz. Bölgeden ayrılmadan önce tüm misafirlerimiz ile toplu fotoğraf çekimi  sonrası Kayseri şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yolcuğumuz esnasında Öğle Yemek ( Ekstra) molası Uçhisar. Kayseri şehir merkezine varış ve ardından Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Selçuklu müzesi gezisi, panoramik olarak Kurşunlu Camii, Sahabiye Medresesi, Saat Kulesi, Bürüngüz Camii, Kayseri Kalesi, Kapalı Çarşı, Pastırmacılar Çarşısı , Hunat Hatun Cami ve Medresesi,  Döner Kümbet, Seyyid Burhanettin Hazretleri Türbesi ve Mezarı ziyareti. Kayseri şehir merkezi gezimiz sonrası Forum Avm noktasında ayrılacak misafirlerimizi bıraktıkdan sonra Kayseri havalimanına hareket edilmesi